45°N-12 - nowy 'linearny monitor odsłuchowy' proponowany przez NEXO

Uczestnicy targów PLASA w Londynie byli świadkami światowego debiutu głośnika odsłuchowego 45°N-12 firmy NEXO, który jest nie tylko nowym produktem. To także nowa koncepcja brzmienia na scenie - koncepcja linearnego monitora odsłuchowego.
Rewolucyjny, klinowaty monitor odsłuchowy NEXO 45°N-12 przenosi wszystkie korzyści systemów linearnych na scenę. Jego podstawą jest opatentowana przez NEXO technologia HRW™, wykorzystywana w wysokiej jakości głośnikach systemów GEO. Wzornictwo monitora N-12 umożliwia określenie źródła fali dźwiękowej, tworząc wirtualne źródła akustyczne poza kolumną głośnikową oraz pod sceną, a także wykorzystując odbicie fal, a nie koercję, przy określaniu czoła fali dźwiękowej. W przeciwieństwie do zwykłego falowodu akustycznego wysokich częstotliwości, którego granica ma kształt prostokąta, falowód monitora odsłuchowego NEXO cechuje się bardziej łukowoatym kształtem, co pozwala na łączenie kolumn odsłuchowych bez nakładania na siebie czół fali dźwiękowych.
Inżynierowie monitorów zauważą, że N-12 wytwarza jasno zdefiniowany model rozproszenia, oferując tym samym ogromną poprawę w kwestii występowania sygnału przed sprzężeniem. Rezultatem bardziej skupionego obszaru jest mniejsza moc akustyczna na scenie. SPL i pasmo przenoszenia pozostają niezmienione aż do 2,5 metra w tył.
Pomysłowy system magnetycznego zapięcia umożliwia połączenie kilku monitorów odsłuchowych razem, pozwalając tym samym na skalowalność obszaru i poziomu SPL. Niewielkie rozmiary i niski profil sprawia, że 45°N-12 jest znacznie mniej widoczny od zwykłych monitorów odsłuchowych (idealny do produkcji telewizyjnych na żywo). Kolejne dogodne cechy produktu NEXO to podstawa przeciwpoślizgowa i ergonomiczny uchwyt ułatwiający przestawianie 45°N-12 na scenie.
Jak podaje dyrektor techniczny NEXO, François Deffarges: “Tak właściwie jest to pierwszy klinowaty monitor odsłuchowy stworzony przez NEXO, nawet mimo tego, że naszej popularnej kolumny PS15 używa się na scenach na całym świecie. Wierzymy, że proponowana przez nas filozofia wzornictwa linearnego zaoferuje ogromne korzyści dla inżynierów dźwięku, wykonawców oraz publiczności”.

 

 

Powrót do strony głównej >>


Home    Produkty    Do pobrania    Instalacje    Kontakt
Copyright © 2010 Lauda Audio