Nexo nagłośnieniem na dominikańskim festiwalu Presidente de Musica Latina!

Festiwal Presidente de Musica Latina 2010 po raz siódmy odniósł sukces, gromadząc aż 50,000 słuchaczy na Stadionie Olimpijskim w Santo Domingo. Ta trwająca 3 dni impreza, jest jednym z największych wydarzeń muzycznych, które odbywają się na Karaibach. Promowane są tam przeróżne style muzyczne: regeton z Portoryko, dominikańskie merengue, a także salsa, ballady popowe oraz różne style fusion.
Sponsorowany przez firmę Cerveceria Presidente, tegoroczny festiwal zbiegł się ze szczególnym wydarzeniem. Santo Domingo świętowało wówczas przyznanie miastu statusu Amerykańskiej Stolicy Kultury. Jako że liczba osób biorących udział w imprezie wyniosła aż 50000, potrzebny był bardzo mocny system nagłośnieniowy. Składał się on z 40 sztuk GEO D10 zawieszonych w standardowej konfiguracji, połączonych z dwudziestoma GEO S12 służącymi jako stereofoniczny środek - “dziwne, ale efektywne!” Dodatkowe kolumny GEO S12 zostały wykorzystane jako side fille oraz out fille. Całość systemu napędzały końcówki mocy współpracujące z siecią EtherSound - NEXO NXAMP4x4.

 

 

 

Jaime Oliver Layle, który był szefem ekipy nagłaśniającej, powiedział: “Jestem bardzo zadowolony z pracy całego systemu. To było najlepsze rozwiązanie pozwalające zapewnić tak dużą moc zachowując jednocześnie wysoką jakość dźwięku. GEO D to świetne kolumny, które w połączeniu z NEXO NXAMP zapewniają naprawdę świetne brzmienie. Inżynierowie dźwięku współpracujący z zespołami przyznali, że bardzo dobrze pracowało im się na tym sprzęcie, co było jednym z naszych głównych celów na tej imprezie.”
“Współpraca z ekipą NEXO jest dla nas naprawdę bardzo cenna. Roberto Tschopp, który jest odpowiedzialny za pomoc techniczną na rejon Ameryki Łacińskiej spędził mnóstwo czasu pomagając nam zaprojektować oraz zainstalować system.”
Wśród artystów występujących na festiwalu, wymienić można: Juanes, Omega, Don Omar, Pavel Núñez i Wason Brazobán. Juan Luis Guerra, Tito El Bambino, Luis Enrique oraz Luis Fonsi. Wisin y Yandel, Camila, Gilberto Santa Rosa oraz Fernando Villalona, Eddy Herrera, Sergio Vargas oraz Milly.

Na cały system składały się m.in.:

 


Powrót do strony głównej >>

Home    Produkty    Do pobrania    Instalacje    Kontakt
Copyright © 2010 Lauda Audio